Evropska nagrada za etwinning projekat

Датум: 28. Oktobar 2018 11:39 Категорија: Новости

U Varšavi je našoj školi uručena Evropska nagrada za medjukulturalnu saradnju za projekat
"We all speak the same language-online magazine". Konferenciji je prisustvovalo više od 600
nastavnika i predstavnika ministarstava prosvete iz 44 zemalja Evrope. Naša škola je jedina
iz Srbije koja je dobila ovo priznanje.

Najbolji edukatori Srbije

Датум: 26. Oktobar 2018 13:57 Категорија: Новости

Profesor engleskog jezika Milica Andonovic je izabrana za jednog od deset najboljih edukatora Srbije koje organizuje udruženje za podsticanje preduzetništva "Živojin Mišić". Cilj ovog projekta je isticanje i nagradjivanje najboljih učitelja, nastavnika i profesora osnovnih i srednjih škola u Srbiji koji zaista prave razliku
u svom poslu. To su edukatori koji su inspirativni i kreativni, čiji su časovi drugačiji i zanimljivi, koji organizuju najrazličitije vannastavne aktivnosti, koji decu podstiču na rad, istaživanje i proaktivnost. Udruženje se zahvaljuje edukatorima koji čine izuzetne napore i želi da pokaže da se njihov rad ceni, da se javno pohvali njihov trud i zalaganje i da se na taj način da pozitivan primer ostalim predavačima.

Поклон Rotary club-a нашој школи

Датум: 18. Oktobar 2018 08:49 Категорија: Новости

Данас је Rotary club Пирот нашој школи поколнио вредан поклон у виду два
савремена рачунара чиме је дат значајан допринос унапређењу и осавремењавању наставе.

Хвала пуно ротаријанцима који препознају значај образовања у Пироту!

Прекид штрајка и скраћења часова

Датум: 07. Oktobar 2018 23:12 Категорија: Новости

Након разговора Минстарства просвете и синдиката просвете, од понедељка, 08.10.2018, штрајк просветних радника се прекида, доћи ће до нормализације наставе и држаће се часови у трајању од 45 минута.

Akcioni plan Erasmus+ projekta škole

Датум: 03. Oktobar 2018 10:02 Категорија: Новости

U toku je pripremna faza projekta "Osnazivanje nastavnika za inovativno i učenje usmereno na učenike"
pred odlazak tima nastavnika na mobilnost a aktivnosti tokom trajanja projekta možete pogledati u prezentaciji ispod:

Prezentacija škole i članova tima :

Дечја недеља

Датум: 01. Oktobar 2018 01:08 Категорија: Новости

У оквиру дечје недеље, која ће се одржати од 01. до 07. октобра ОВДЕ можете погледати предлог активности

Evropski dan jezika

Датум: 27. Septembar 2018 18:56 Категорија: Новости

26. septembar je Evropski dan jezika i u našoj školi je obeležen različitim aktivnostima. Prvaci su se upoznali sa zemljom
čiji jezik počinju da uče, VII razred je pravio rečnik poslovica i anglicizama u sklopu medjunarodnog projekta i imao radionicu
na temu korišćenja Google translate opcije, IV razred je učio o značaju učenja stranih jezika.

Etwinning škola

Датум: 07. Septembar 2018 19:49 Категорија: Новости

Našoj školi je uručeno priznanje "Etwinning škola" kao i oznake kvaliteta za medjunarodne projekte "E-Fun" i "xChange" u kojima su prošle školske godine učestvovali učenici IV i VI razreda na časovima engleskog jezika. Ove oznake omogućavaju vidljivost škole na nivou Evrope , otvaraju nove mogućnosti za saradnju, učenje i razmenu nastavnika i učenika. Ove godine u projektima će učestvovati učenici I i VII razreda. Za učenike VII razreda je odobren projekat "In the Limelight" (U fokusu) čiji je osnivač naša škola sa osnovnom školom iz Soluna.

Почетак нове школске године

Датум: 30. Avgust 2018 17:24 Категорија: Новости

Школска 2018/19. година почиње у понедељак, 03.09.2018.

Непарни разреди наставу почињу у преподневној,
а парни у поподневној смени.

Прозивка ученика 5. разреда обавиће се у 08:00 часова у дворишту школе.

Прозивка ученика првог разреда је у 09:00 часова, такође у
дворишту школе. Том приликом ученици 3. разреда пожелеће
добродошлицу нашим новим ђацима.

Представа за прваке, њихове родитеље и учитеље
почиње у 10:15 часова у сали Дома културе.

Свим ученицима, запосленима и родитељима желимо успешан почетак школске
године.

Срдачан поздрав из ОШ "Вук Караџић"!

Пројекат "Дигитална учионица"

Датум: 25. Avgust 2018 14:43 Категорија: Новости

У нашој школи је 24. и 25.8.2018. одржана обука наставника за коришћење дигиталних уџбеника и
образовних платформи у оквиру пројекта Министарства просвете "2000 дигиталних учионица" .
Обуку су похађале учитељице Јасмина Станковић, Јасмина Ђорђевић, Драгана Костић, Радица
Видојковић и наставница енглеског језика Милица Андоновић. Очекује се опремање учионица и
снабдевање дигиталним материјалима што ће омогућити примену дигиталних садржаја .