Достигнућа

Српска информатичка олимпијада 2020

Датум: 31. Avgust 2020 16:14 Категорија: Достигнућа

ОШ „Вук Караџић“ је имала три представника на државном такмичењу, а то су Страхиња Јовановић,
Миона Бранковић и Михајло Видановић. Учесницима Државног такмичења нису додељиване награде
због формата такмичења у условима епидемије, али су првопласирани  такмичари позвани на Српску
информатичку олимпијаду (СИО) која је одржана у образовном центру Комтрејд у Београду 23.08.2020.
у 12ч.
Наш представник на овогодишњој СИО био је Страхиња Јовановић који је пласман остварио у
веоматешкој конкуренцији
.
Српска информатичка олимпијада је највиши ранг такмичења из информатике у нашој земљи.
Државно такмичење из информатике је одржано у измењеној форми и прилагођеној ситуацији у земљи
изазваној епидемијом, односно преко онлајн платформе https://arena.petlja.org/.

Овом приликом честитамо нашим младим програмерима.

Више на страници Друштва математичара Србије

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ

Датум: 27. Maj 2019 14:35 Категорија: Достигнућа

Још један велики успех на државном такмичењу из информатике (програмирања)
у организацији Друштва мате
матичара Србије.
Такмичење је одржано у просторијама Рачунарског факултета
и Рачунарске гимназије у Београду 19.05.2019 са почетком у 15 сати.
Петер Поповић, ученик осмог разреда, поновио је успех од прошле године
и освојио другу награду и изборио учешће на Српској информатичкој олимпијади.
Страхиња Јовановић, коме је ове године било прво учешће
на такмичињима из информатике, освојио је трећу награду.
Овом приликом честитамо нашим програмерима на фантастичном успеху.
Резултате можете погледати кликом на следеће линкове:

5 и 6 разред

7 и 8 разред

Списак ученика који су позвани на Српску информатичку олимпијаду

Календар пријемних испита за специјализована одељења

Датум: 23. Maj 2019 15:25 Категорија: Достигнућа

Пријемни испит за билингвално одељење у гимназији Пирот полагаће се у:

- СУБОТУ, 25. маја 2019. године од 10:00 часова - ПИСМЕНИ ДЕО
   - НЕДЕЉУ, 26 маја 2019. године од 10:00 часова - УСМЕНИ ДЕО

Ученици који полажу пријемни испит требали би да се окупе у гимназији око 09:30 часова.

Календар активности:

Успех наших ученика на републичким такмичењима

Датум: 17. Maj 2019 16:53 Категорија: Достигнућа

На републичком такмичењу Књижевна олимпијада, које је одржано прошлог викенда у Сремским Карловцима, ученица 8. разреда ОШ "Вук Караџић", Анђела Мицић, освојила је треће место. Ментор ученице је проф. српског језика и књижевности Марина Величковић.

На републичком такмичењу ученика основних школа из математике, одржаног прошлог викенда у Новој Вароши, ученик шестог разреда ОШ "Вук Караџић", Страхиња Јовановић, освојио је похвалу. Ментор ученика је проф. математике Данка Антић.

ТРЕЋА НАГРАДА НА ТАКМИЧЕЊУ КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 13. Maj 2019 15:06 Категорија: Достигнућа

Ученица наше школе Анђела Мицић освојила је трећу награду на Републичком такмичењу Књижевна олимпијада. Њен ментор је наставница Марина Величковић. Марика Пешић, ученица осмог разреда, показала је одлично знање.

Запажене резултате оствариле су и ученице седмог разреда, Марија Манић, Тина Јаначковић, Лана Соколовић и Станислава Петронијевић. Њихов ментор је наставница Ивана Цветковић.

Домаћин такмичења била је Карловачка гимназија.

Честитамо Анђели и осталим ученицама, као и њиховим менторима!

Ученици наше школе настављају серију успеха на окружним такмичењима!

Датум: 16. April 2019 22:25 Категорија: Достигнућа

Ученица 7. разреда наше школе, Софија Минић и ученица 8. разреда, Марија Милошевић, пласирале су се на републичко такмичење из биологије. Ментори ученика су проф. Зорица Павловић и Душан Панајотовић.

Ученица 7. разреда, Дуња Митић и ученик 8. разреда Александар Јеленковић, пласирали су се на републичко такмичење из георафије. Ментори ученика су проф. Александра Миленковић, Ивана Јовановић и Миљана Јеленковић.

Честитамо нашим ученицима и њиховим професорима!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПРОГРАМИРАЊА

Датум: 11. Mart 2019 11:13 Категорија: Достигнућа

Фантастичан успех ученика ОШ Вук Караџић” на општинском такмичењу
из програмирања у организацији Друштва математичара Србије

ДРЖАВО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПРОГРАМИРАЊА

Датум: 04. Maj 2018 12:08 Категорија: Достигнућа

Ове године наша школа је дала пет учесника на државном такмичењу из програмирања у организацији Друштва математичара Србије, а то су:
Огњен Антић
Огњен Стефановић
Петар Поповић
Василије Станчић
Душан Поповић

На основу овог податка, наша школа спада у ред најуспешнијих школа у земљи.
Ученици Душан Поповић и Петар Поповић су освојили треће награде у својим категоријама и тиме су поновили успех од пре две године када су остварили исти пласман. Петар Поповић је, према броју освојених бодова по други пут за редом остварио пласман на Српску информатичку олимпијду која ће се одржати у просторијама Рачунарске гимназије и Рачунарског факултета у Београду 13.05.2018 године.
Свим учесницима честитамо на изузетном пласману.

Evropska nagrada po prvi put dodeljena Srbiji

Датум: 06. Mart 2018 18:34 Категорија: Достигнућа

U konkurenciji 700 projekata koji su školske 2016-2017 prijavljeni za dobijanje Evropske nagrade, projekat naše škole "We all speak the same language-online magazine" je jedan od 12 nagradjenih na nivou Evrope i jedini iz Srbije. Projekat je dobio nagradu za medjukulturalno razumevanje. Projekat je dobio i nacionalne i Evropske oznake kvaliteta u 14 Evropskih zemalja. U projektu učestvovali učenici V razreda (2016-17) na časovima engleskog jezika. Nagrada će biti uručena osnivačima projekta na narednoj godišnjoj etwinning konferenciji.

Успех наших ученика на такмичењу

Датум: 14. Decembar 2017 09:47 Категорија: Достигнућа

На међународном такмичењу "Дабар јуниор 2", у организацији Друштва информатичара Србије, ученици 4. разреда наше школе - Сава Јовановић и Лазар Митић освојили су два прва места. Са ученицима су радиле ментори учитељице Јасмина Ђорђевић и Јасмина Станковић.