Достигнућа

ДРЖАВО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПРОГРАМИРАЊА

Датум: 04. Maj 2018 12:08 Категорија: Достигнућа

Ове године наша школа је дала пет учесника на државном такмичењу из програмирања у организацији Друштва математичара Србије, а то су:
Огњен Антић
Огњен Стефановић
Петар Поповић
Василије Станчић
Душан Поповић

На основу овог податка, наша школа спада у ред најуспешнијих школа у земљи.
Ученици Душан Поповић и Петар Поповић су освојили треће награде у својим категоријама и тиме су поновили успех од пре две године када су остварили исти пласман. Петар Поповић је, према броју освојених бодова по други пут за редом остварио пласман на Српску информатичку олимпијду која ће се одржати у просторијама Рачунарске гимназије и Рачунарског факултета у Београду 13.05.2018 године.
Свим учесницима честитамо на изузетном пласману.

Evropska nagrada po prvi put dodeljena Srbiji

Датум: 06. Mart 2018 18:34 Категорија: Достигнућа

U konkurenciji 700 projekata koji su školske 2016-2017 prijavljeni za dobijanje Evropske nagrade, projekat naše škole "We all speak the same language-online magazine" je jedan od 12 nagradjenih na nivou Evrope i jedini iz Srbije. Projekat je dobio nagradu za medjukulturalno razumevanje. Projekat je dobio i nacionalne i Evropske oznake kvaliteta u 14 Evropskih zemalja. U projektu učestvovali učenici V razreda (2016-17) na časovima engleskog jezika. Nagrada će biti uručena osnivačima projekta na narednoj godišnjoj etwinning konferenciji.

Успех наших ученика на такмичењу

Датум: 14. Decembar 2017 09:47 Категорија: Достигнућа

На међународном такмичењу "Дабар јуниор 2", у организацији Друштва информатичара Србије, ученици 4. разреда наше школе - Сава Јовановић и Лазар Митић освојили су два прва места. Са ученицима су радиле ментори учитељице Јасмина Ђорђевић и Јасмина Станковић.

"Модерне и обновљене установе образовања у прекограницном региону"

Датум: 07. April 2017 09:54 Категорија: Достигнућа

Стратегија настала у оквиру пројекта
"Модерне и обновљене установе образовања у прекограницном региону"

Презентације можете преузети кликм на слике:

СТРАТЕГИЈА ЗА РАЗМЕНУ ПРОФЕСИОНАЛНОГ ЗНАЊА
У ОБЛАСТИ УПРАВЉАЊА ШКОЛСКОМ ИМОВИНОМ У ПРЕКОГРАНИЧНОМ РЕГИОНУ

Ова публикација је направљена уз помоћ средстава Европске уније

МАТЕМАТИЧКО TАКМИЧЕЊЕ - ИНТЕРНЕТ ОЛИМПИЈАДА

Датум: 28. Decembar 2016 15:50 Категорија: Достигнућа

Ученица 8. разреда Богдана Колић освојила је 1.награду.
На Републичком финалу интернет олимпијаде која је одржана 18.12.2016.

ПРИЈЕМ ЗА НАЈУСПЕШНИЈЕ

Датум: 15. Jun 2016 09:43 Категорија: Достигнућа

ПРИЈЕМ ЗА НАЈУСПЕШНИЈЕ УЧЕНИКЕ И НАСТАВНИКЕ У ШКОЛСКОЈ 2015/16. ГОД.

ЗЛАТНА МЕДАЉА У ГИМНАСТИЦИ

Датум: 11. Maj 2016 13:45 Категорија: Достигнућа

На Школској олимпијади одржаној у Врању,
ученица 7.разреда Нађа Панић освојила је прво место и златну медаљу у гимнастици.
Њена наставница је Весна Васић.

Успех на републичком такмичењу

Датум: 09. Maj 2016 13:51 Категорија: Достигнућа

На републичком такмичењу из Италијанског језика одржаном у Београду, у недељу 8.5.2016.год.,  ученице ОШ "Вук Караџић" оствариле су запажене резултате:
Мила Цветковић 2.место и Викторија Васов 4. место, са професорком Јеленом Витас.

MEЂУНАРОДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

Датум: 15. Januar 2016 17:36 Категорија: Достигнућа

MEЂУНАРОДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС „СРБИЈА И РУСИЈА – ШТА НАС СПАЈА“
На Међународном литерарном конкурсу „Србија и Русија – шта нас спаја“ који су расписали РЖД Интернешнел (Руске железнице) у сарадњи са православним дечјим часописом „Светосавско звонце“ и Међународним фондом јединства православних народа из Москве Одељење за Србију,  рад Јоване Станчев ученице 5. разреда (ментор Марина Величковић) добио је похвалу у категорији  7-12 година.
На конкурс су пристигла 1041 рад на српском и руском језику. Жири је доделио је по три награде и похвале у свакој категорији.
Свечаност доделе признања одржана је 10.12. у великој сали Народне библиотеке Србије уз присуство директора Руских железница, представника Српске православне цркве, амбасадора Русије у Србији Александра Чепурина, као и представника министарстава  Србије.

Наградни литерарни и ликовни конкурс који је расписала компанија „Тигар“ у Пироту
поводом 80 година рада – ЧИЗМА И ОПАНАК У ТРАДИЦИЈИ НАШЕГ НАРОДА

Према оцени комисије награђени су :
ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС:                                        ЛИКОВНИ КОНКУРС:
1.место – Јована Минчић  V2                                   2.место – Анђела Ђорђевић I4
2.место – Немања Крстић V2                                   1.место – Ленка Јончић IV2
2.место – Ксенија Пејчић  VI1
1.место – Мила Милошев VII6
Награде су додељене на свечаности у Галерији „Чедомир Крстић“ 15.12.