Обележавање Међународног дана борбе против вршњачког насиљa

Датум: 24. Februar 2021 18:04 Категорија: Новости

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се 24. фебруара 2021. године као и сваке године последње среде у фебруару  под називом Дан розих мајицаˮ.

Тим поводом у нашој школи данас је одржана радионица за ученике који су чланови Вршњачког тима. Тим за заштиту ученика у сарадњи са колегама и ученицима снимио је кратак филм поводом Дана розих мајица. Филм ће у наредним данима бити доступан на сајту школе и ФБ страници школе.

Прилог: Прича о Дану розих мајица

Широм света се последње среде у фебруару обележава као Дан борбе против вршњачког насиља. Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлес МекНил у школу дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розе мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршка дечаку. Ученици су почели и сами да долазе у школу облачећи розе мајице, које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама који се широм света обележава последње среде у фебруару.

Organizacija nastave u 2. polugodju

Датум: 15. Januar 2021 13:41 Категорија: Новости

Besplatni udzbenici

Датум: 15. Januar 2021 13:38 Категорија: Новости

НОВОГОДИШЊА И БОЖИЋНА ЧЕСТИТКА

Датум: 25. Decembar 2020 16:09 Категорија: Новости

Izmena kalendara obrazovno-vaspitnog rada

Датум: 07. Decembar 2020 22:00 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 09. Novembar 2020 22:12 Категорија: Новости

Бесплатни онлајн курсеви енглеског језика

Датум: 20. Oktobar 2020 18:14 Категорија: Новости

Драги ђаци,

Обавештавамо Вас да смо поводом почетка нове школске године у сарадњи са компанијом Link Group обезбедили  бесплатне онлајн курсеве енглеског језика.
Савремена основна школа као део компаније Link Group овим курсевима пружају одличну прилику ђацима који желе да усаврше и унапреде своје знање енглеског језика да постану што успешнији у даљем образовању и касније у послу.
Уколико сте ђак V-VIII разреда и желите да унапредите своје знање енглеског језика позивамо Вас да се пријавите за бесплатан онлајн курс енглеског језика код свог наставника који ће одлучити ко ће добити могућност за похађање ових курсева.
Уколико будете били један од добитника, добићете поклон код са којим остварујете право на бесплатан курс. Након што добијени код унесете на страни пријаве добићете на мејл сва потребна упутства за похађање изабраног онлине курса.
Позивамо све ђаке да се активно укључе у усавршавање знања енглеског језика како би тиме себи отворили што више могућности за даље образовање и развој каријере.

Извештај о раду дирктора

Датум: 29. Septembar 2020 18:07 Категорија: Новости

Извештај о раду директора за школску 2019/2020. годину можете прочитати ОВДЕ

Видео материјал (филм) намењен ученицима

Датум: 22. Septembar 2020 20:04 Категорија: Новости

Видео материјал (филм) намењен ученицима  са кључним препорукама за безбедан боравак у школи.
Филм се може преузети на линку: https://we.tl/t-P7WJ8BGFHj

Obaveštenje