Konkurs za upis u srednje škole

Датум: 27. Maj 2020 00:58 Категорија: Новости

Poštovani učenici 8.razreda,

izašao je Konkurs za upis učenika u srednje škole. Molimo da se upoznate sa dokumentom.
Više na linku

Измене календара образовно-васпитног рада основне и средње школе

Датум: 25. Maj 2020 20:16 Категорија: Новости

ПРАВИЛНИК о изменама и допуни Правилника о календару образовно-васпитног рада основне школе за школску 2019/2020. годину и ПРАВИЛНИК о изменама Правилника о календару образовно-васпитног рада средњих школа за школску 2019/2020. годину погледајте на линку испод:

Prezentacija za roditelje budućih prvaka

Датум: 22. Maj 2020 18:10 Категорија: Новости

Poštovani roditelji budućih đaka prvaka,
Verovatno vas u ovom periodu zaokupljaju mnoga pitanja u vezi polaska vaše dece u prvi razred.
se nalazi prezentacija koju su pripremili stručni saradnici, a u kojoj ćete pronaći korisne informacije koje se tiču detetove spremnosti za školu i same procedure upisa i testiranja.
Do skorog viđenja
Srdačan pozdrav!

Testiranje prvaka

Датум: 20. Maj 2020 17:33 Категорија: Новости

Poštovani roditelji,

Zahvaljujemo vam što ste iskazali interesovanje za upis deteta u našu školu.
Kako bi se izbegle gužve i ispoštovale preporučene mere bezbednosti, na portalu E uprava omogućena je usluga E zakazivanja termina za upis i testiranje deteta.
Molimo vas da se upoznate sa dopisom  u prilogu.
NAPOMENA: Stručni saradnici škole će vas kontaktirati kako bi vam olakšali zakazivanje termina za testiranje!
Srdačan pozdrav i dobrodošli!

Полагање пријемних испита за упис у специјализоване средње школе и одељења

Датум: 18. Maj 2020 12:55 Категорија: Новости

Поштовани ученици 8.разреда,

На овом линку можете сазнати све о полагању пријемних испита у специјализована средње школе и одељења.

Начин пријаве за полагање пријемног испита

Датум: 18. Maj 2020 12:55 Категорија: Новости

Начин пријаве за полагање пријемног испита

Обавештавамо све заинтересоване ученике, да је за полагање пријемног испита за одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику  (ИТ одељеље) у Гимназији “9. мај” у Нишу потребно да своје пријаве пошаљу на емаил адресу школе: [email protected]

ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА НА КОМЕ  РЕШАВА ТЕСТ ИЗ МАТЕМАТИКЕ (СЛАЊЕМ МЕЈЛА ИЛИ ДИРЕКТНО) ОБАВЉА СЕ ОД 18. ДО 21. МАЈА 2020. ГОДИНЕ.

ДИРЕКТНА ПРЕДАЈА ПРИЈАВА ОД 8:00 ДО 16:00 ЧАСОВА У ЗГРАДИ ШКОЛЕ.

Обавештавамо вас да Гимназија “9. мај“ уписује и одељење за ученике са посебним способностима за спорт. Пријављивање ученика и предаја спортске документације за одељење ученика са посебним способностима за спорт реализоваће се у понедељак 8. и уторак 9. јуна у просторијама школе у времену од 8 до 16 часова. Образац пријаве и спортске документације биће благовремено достављени.
Извод из Правилника за Упис у спортску гимназију и одељења за спортисте

Члан: 35
За упис у гимназију и одељење за спортисте кандидат доставља потврду о оствареним спортским резултатима, које је кандидат остварио у осмом разреду основне школе, у складу са чланом 36. овог правилника.
Потврду из става 1. овог члана издаје надлежни национални грански спортски савез, који је регистрован у министарству надлежном за послове спорта.
Члан: 36
Постигнути спортски резултати вреднују се тако што се кандидату за упис у гимназију и одељење за спортисте додељују следећи бодови:
1) ако наступа за репрезентацију Републике Србије, односно ако се налази на списку репрезентативаца, за оне спортове који немају репрезентативна такмичења узраста до 14 година – 10 бодова,
2) ако је освојио медаљу у спортском такмичењу на првенству Републике Србије, појединачно или као члан екипе – осам (8) бодова за златну медаљу, седам (7) бодова за сребрну медаљу и шест (6) бодова за бронзану медаљу.
Цео Правилник о упису у ово одељење можете погледати овде.
 Детаљније информације, као и потребне линкове, ученици могу пронаћи на
сајту школе: http://9maj.edu.rs/

Za učenike 8. razreda

Датум: 18. Maj 2020 12:54 Категорија: Новости

Поштовани ученици осмог разреда,
Уколико желите да проверите своје знање математике или француског језика, а нисте раније извршили пријаву на сајту Министарства просвете,  можете се пријавити попуњавањем формулара која се налази на следећем линку:
Пријављивање за пријемни испит се врши попуњавањем и штампањем обрасца пријаве, коју можете лично предати у Гимназији Пирот, од понедељка, 18. маја до четвртка 21. маја, од 9 до 13 часова. Оверен примерак пријаве је доказ да је извршено пријављивање.

У обрасцу пријаве постоји и податак који нећете моћи да попуните сада. Реч је о шифри коју ћете касније добити, у својој основној школи, односно коју ће вам разредни старешина уписати у ђачку књижицу.

Наредне активности одвијају се у Гимназији Пирот, по следећем распореду:

Пријемни испит за билингвално одељење (француски језик) – понедељак и уторак, 8. и 9. јун од 10 часова
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика) – среда, 10. јун од 10 часова
Прелиминарни резултати – до уторка 16. јуна до 8 часова
Жалбе - у уторак 16. јуна од 10 до 16 часова
Коначни резултати – до 17. јуна, до 8 часова

Организација рада школе од 1. јуна, 2020.

Датум: 13. Maj 2020 11:49 Категорија: Новости

У Прилогу је допис Министарства просвете, науке и технолошког развоја у коме се налази распоред активности
по престанку ванредног стања. Молимо вас да се упознате са дописом.
Школа ће вас благовремено и детаљно упознати са свим активностима.

Kонкурс за ученике

Датум: 12. Maj 2020 18:59 Категорија: Новости

Историјски архив Пирот је расписао ликовни, литерарни и фото конкурс за ученике. Више информација на http://arhivpirot.rs/

Обавештење за осмаке